piątek, 27 grudnia 2013

powierzchnie tnące

Czasem przestaję trzymać pion. Zostawiam za drzwiami uśmiech, który tak często mi nie leży. Wszystko to, co muszę, co powinnam, to, co wypada. Zwyczajnie sobie odpuszczam. Siedzę w dresie i boczę się na świat. Mam swoje kilkuminutowe bunty dwulatka, w których odgradzam się od wszystkiego zewnętrznego, co testuje moją cierpliwość i wytrzymałość. A potem idę spać. 
Lubię swoje sny. A raczej siebie w tych snach. Noszę w nich długie, białe sukienki, czarny płaszcz, a włosy mam nieuczesane. W tych snach robię zdjęcia. Dużo zdjęć. Zamykam rzeczywistość w czarno-białym, krzywym kadrze i czuję wtedy niesamowitą zgodność ze wszystkim, co wokół mnie. W tych snach skupiam się na tym, co widzę. Na tym, jak ja to widzę. Po przekątnej, fragmentarycznie, od dupy strony. Ale po mojemu. Nie rozszczepiam się, tak jak na jawie, na tysiące myśli i form.  Tnę przestrzeń w kwadratowy obrazek. Nic nie tnie mnie. Nic nie tnie czasu, chęci, nie ścina dobrych myśli i radości, która wciąż we mnie jest. Konstruuję swój własny świat, dokładnie tak, jak sama tego chcę. 
A potem się budzę. Zamiast białej sukienki zakładam skorupę i przedzieram się do zmroku przez powierzchnie tnące. I tylko włosy mam nieuczesane. I coraz mniej pionów w sobie. 

16 komentarzy:

 1. Coraz mniej pionów..by zachować wysoki poziom:) A tak na serio to...znowu o mnie piszesz. Nawet w temacie snów i szopy na głowie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No poziom jeszcze trzymam ;) Może to nie miło z mojej strony, że cieszę się, gdy piszesz, że znów piszę o Tobie, bo przecież o radości nie było, ale cieszę się.

   Usuń
 2. Zobaczysz, że wszystko będzie dobrze. Jest ramię, na którym zawsze możesz się wesprzeć - niezależnie od stanu ducha i sympatii do świata :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I dlatego przez 90% czasu te piony wszelakie jednak utrzymuję :)

   Usuń
 3. choć bardzo lubię ten kawałek Pakto, to w tym kontekście cisną mi się na usta jedynie mądrości w stylu Paolo C., a że "jeśli kopiuję to tylko w punktach ksero", to nie pozostaje mi nic innego jak na osłodę polecić inny numer PKF: http://www.youtube.com/watch?v=ETQCjeMrQEg pzdr mv

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, czy nawet w punktach ksero warto kopiować PC, choć podobno są tacy, którym owe mądrości pomogły, rozjaśniły, natchnęły, itd., więc może nie byłoby aż tak źle ;) I cóż mogę dodać: parę dni temu kilka godzin upłynęło mi pod polecanym numerem.

   Usuń
  2. mhm brzmi to jak samousprawiedliwianie - ale nie ma się czym martwić - każda polska panna, dojrzewająca w drugiej połowie lat 90. musiała przez PC przejść;) (a zarapujesz cały?;))

   Usuń
  3. oczywiście, że musiała. Co więcej - musiała w to uwierzyć i dać się ponieść, dzięki temu teraz może usprawiedliwiać własny cynizm ;) (oczywiście, że nie ;))

   Usuń
  4. (Ale założę się, że próbuje;))

   Usuń
  5. (Pozostaje przy frazach Gutka;) )

   Usuń
 4. Z okazji Nowego Roku życzę Ci więcej pionu i spełnienia najskrytszych marzeń:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo i dobrego Roku Ci życzę :*

   Usuń
 5. Ktoś już dla Katie ćwiczy bicepsy i ramiona, żeby było na czym łapać pion, w razie potrzeby ;) A Katie sama w sobie jest silna swoją kruchością i krucha w swojej sile, ma potencjał do tego, żeby wstawać i upadać, nosić głowę wysoko jak dumna kobieta i nisko jak zawstydzona dziewczynka. Zawsze w zgodzie z tym, co czuje i zawsze z pewnością, że może się zanurzyć w pełnej akceptacji. W powierzchniach głaszczących, nie tnących :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niech mózg ćwiczy lepiej;) mv

   Usuń
  2. spokój na sali! ;) wszystkie poziomy i piony są w jak najlepszym porządku ;)

   Usuń

Copyright © 2014 serendipity , Blogger